בניית מודלים אדריכליים לתכנון ושיווק מוצלחים

 

מודלים אדריכליים ככלי לקידום מכירות ותהליכי קבלת החלטות בתחום הבינוי והפיתוח

מודלים אדריכליים - אתר מודליםמודלים אדריכליים משמשים להצגת פרויקטים ומכאן גם מהווים כלי אפקטיבי למכירות, שיווק והמחשת המוצרים ללקוח. המשוואה היא ברורה, כשרואים את זה בעיניים, רוצים את זה יותר וכשמדובר בבינוי ופיתוח אז מודלים הם כלי עוצמתי ומרשים למראה. זאת ועוד, בעזרת המודלים ניתן לאתר ולצפות חוזקות וכשלים וכן, לערוך שינויים נדרשים, במידת הצורך ולפי רצון הלקוח. לכן גם מודלים יכולים לחסוך הרבה מאוד כסף ועוגמת נפש למתכננים ומשקיעים. לרוב, מודלים כאמור נבנים עבור מתכננים, יזמים, אדריכלים וקבלנים, בטרם תחילת ביצוע של פרויקט רחב היקף, כגון מבני מסחר, תעשייה, שכונות מגורים וכדומה.

חזות הכל: שיווק בתלת מימד

המגמה העולמית להעברת מידע ומסרים באמצעות תמונות תלת מימד הולכת ומתרחבת והיא מחלחלת לתחומי הרפואה ואיכות החיים. זאת ועוד, עוד עשור מהיום ילכו הסרטונים והתמונות ויתפסו את מקומם של הטקסים. למעשה, על פי הצפי כ-80 אחוז מתעבורת המידע באינטרנט תתבסס על תכנים ויזואליים, שכבר קיימים כיום בכל מדיה חברתית, אפליקציה ואתר אינטרנט. תהליכים כוללים אלו אלא מעידים עד כמה מראה עיניים הוא קל להמחשה וקליטה וכאשר מדובר במראה מלהיב ומרגש, הוא גם יוצר עניין רב יותר במידע המועבר למתבונן. מגמת המעבר מדו מימד לתלת מימד נמצאת בסימן מהפכה והסיבה לכך ברורה, תלת מימד מדמה מציאות ואפשר לנתח ולבצע את העבודה טוב יותר. מודלים אדריכליים הם אחד הכלים השיווקים האיכותיים ביותר להעביר "לקונים" בקלות מידע מורכב  ולדמות עבורם מציאות מעניינת ומרגשת.

מדוע חשוב להציג את הפרויקט בתלת מימד?

בנוסף לכך שהמחשה פיזית של פרויקט אדריכלי יוצרת רושם מצוין ורציני על לקוחותיהם של אדריכלים, יזמים ומתכנני ערים, היא גם מסייעת לאתר ולאבחן ליקויים או כשלים, שלא עלו בשלבי התכנון המוקדמים. בדומה לשימוש שעושה הרפואה בהדפסות תלת מימד בכל הנוגע לצילומי גוף האדם, גם הפיכת תמונת פרויקט רחב היקף מתסריט או הדמייה דו מימדיים למבנה תלת מימדי, מאפשרת לקבל תמונת מצב מלאה ולבצע תהליכי קבלת החלטות טובה יותר ולמנוע טעויות שעלולות בשלבי הקמת הפרויקט לעלות ביוקר, מאוד ביוקר!

מודל לפרטי פרטים חוסך כסף ומקדם הצלחות  

כאשר מדובר בהשקעות נדל"ן למגורים, תעשייה ומסחר, מדובר במיליוני ועד מאות מיליוני שקלים המושקעים בבינויי והקמת פרויקטים. לעיתים ההשלכות והריקושטים של פרויקטים כאמור יכולים להיות ארוכי טווח, לרבות  היבטי פיתוח בר קיימא, תחזוקה, בטיחות ועוד. מאחר וההשקעות עצומות, כשלים תכנוניים יכולים לבוא לידי ביטוי לאורך עשרות שנים ואף לגרום לפגיעה אנושה בכיס של המשקיע. הצגת הפרויקט במודל תלת מימד הוא כלי מצוין לחסכון עתידי בזמן ובכסף, זאת במידה והתגלו כשלים בשלב הצגת המודל האדריכלי. היתרון הגדול הוא שמודל לוקח בחשבון כל פרט ופרט בתהליכי הייצור ומאפשר בחינה יסודית וחוזרת של מכלול השיקולים. הדבר נכון גם לשם הטוב של המשקיע ולהצלחת הפרויקט, שכן מאותה סיבה המודל מסוגל גם להציג לפרטי פרטים מאפייני מיתוג, כיצד יראו השטחים הירוקים, כמה רכבים יעמדו בחניות, צפיפות או מרחב, מבני הפתחים, המרפסות וכן הלאה.

היזהרו- לא כל מודל הוא הצלחה!

באותו אופן שבו מודל יכול לשווק ולתרום להצלחתו של פרויקט, הוא גם יכול להזיק לו. לכן, כאשר בונים מודלים אדריכליים יש להקפיד על רמת דיוק וגימור מושלמות. איכות החומרים, השימוש בטכניקות צביעה ושילוב חומרים, יוצרים יחד מרקם ומראה שיכולים להיפגע במידה ובוצעו באופן לא מקצועי. רק אנשי מקצוע מנוסים בבניית מודלים יוכלו להגיע לרמת דיוק בקנה המידה, אלמנטים סביבתיים והדגשת מרכיבים אחדים על פני האחרים. למשל, תכנון שכונת מגורים מחייב לעמוד בתקני חנייה, מצריך נגישות תחבורתית, פיתוח סביבתי ושטחים ירוקים ועוד. ביצוע נכון ומדוייק של מודל השכונה יאפשר ללקוח לראות את כל המרכיבים, כאשר ניתן להדגיש חלקים מסויימים ואף לנייד אותם ממקום למקום בתוך המודל, לשלב תאורה, אביזרי עזר להמחשה וכדומה.

טכניקות לבניית מודלים בלייזר

בחירת חומרי גלם וטכניקת הביצוע הם שלב מהותי בבניית המודל. טכנולוגיית החיתוך בלייזר מאפשרת לחלק את המודל ולפרוס אותו, כך שניתן יהיה להגיע לרמת קיפולים נדרשת, כמו גם לחיבור חלקים שונים המתבססים על עובי שונה של פרוסות חומר הגלם. חיתוך ושימוש נכון בלייזר, יכול להתבצע בחומרים מגוונים, כגון עץ, פלסטיק, אבן, מתכת, והוא מהיר, יעיל ונקי. בתוך כך ניתן לשלב אביזרים ואלמנטים שבוצעו בהדפסת תלת מימד. לרוב מודל שלם לא יודפס בתלת מימד, בין היתר, בשל העלויות ומשך הזמן הכרוכים בכך אך יש לציין כי הדבר אפשרי. מאידך, אנשי מקצוע המנוסים בבניית מודלים בלייזר, יגיעו לרמת חריטה וצריבה כה מדוייקת, שניתן יהיה לראות באמצעותה כל סימן ומאפיין עיצובי, כולל מרקם משטחי הריצוף, פרטים בחזית הבניין, חיפויים, מראות וכדומה.

מודלים אדריכליים בתלת מימד יכולים לעשות את ההבדל בין פרויקט מצליח לפרויקט עם כשלים, החל משלבי התכנון וכלה בשלבי המיתוג והשיווק. בכל מקרה, מומלץ לפנות להתייעצות עם מומחים בתחום לפני שמחלטים ולוודא שיש להם את הניסיון והידע הנדרשים.

 

 

התגובות סגורות