מדוע יש צורך באבטיפוס?

כאשר אנו ניגשים לבנייה של כל דבר אנו חייבים להתחיל קודם כל מתכנון ראשוני שלו ומהבנה אמיתית של הצרכים של המוצר וצרכיו. אך כיצד עושים זאת? כיצד מבטיחים שהתוצאה הסופית של המוצר תהיה טובה ואיכותית וברמה גבוהה? התשובה לכך פשוטה להפליא וכוללת בנייה של אבטיפוס ראשוני אשר יהווה דגם של המוצר ויאפשר לנו לעמוד על כל היתרונות והחסרונות של המוצר וכך התכנון הראשוני חוסך לנו כסף רב ומאפשר לנו ליצור מוצר סופי איכותי ומספק. אבטיפוס מבטיח כי נתכנן את המוצר בקלות ונצלח את חבלי הלידה של בנייתו.

אבטיפוס – מה קורה אם הוא אינו תקין?

אחד הדברים החשובים ביותר שיש להבין כאשר ניגשים לבנייתו של אבטיפוס הוא כי הבנייה הראשונית שלו תשפיע על המוצר הסופי שלנו. כך לדוגמא אם תחול טעות באבטיפוס הרי שהתוצאה תהיה כי גם במוצר הסופי תהיה טעות והדבר יכול להוביל לבעיות רבות ולא פחות חמור מכך להפסד כספי רב היכול במקרה הקיצוני, לחסל את קיומה של חברה או לכל הפחות להשפיע קשות על מאזניה הכספיים. בגלל סיבות אלו חייבים להשקיע משאבים רבים בבניית האבטיפוס ולהתייחס אליו כאילו מדובר בבנייה של המוצר עצמו לכל דבר ועניין, דוגמא מובהקת לכך ניתן למצוא בסיפורם של אבי הטיפוס של מטוס הלביא הישראלי וה – F-35 האמריקאי

כיצד נדאג לאבטיפוס ברמה הגבוהה ביותר?

עקב חשיבותו הרבה של האבטיפוס עולה השאלה כיצד נבטיח את בנייתו ברמה הגבוהה ביותר וכיצד נבטיח את איכותו. חברות רבות בוחרות לבנות את דגם האבטיפוס שלהם בצורה עצמאית ולא להיעזר בגורם מקצועי המומחה לדבר. מדובר בטעות היכולה להסתיים במפח נפש על כן לבחור בחברה המתמחה בבניית אבטיפוסים ויכולה לסייע לנו לצלוח את המשימה הקשה. מומלץ לבחור בפינצטה את החברה המתאימה ביותר כגון, חברה בעלת נסיון שמסוגלת להעניק מגוון פתרונות לבניית אבטיפוס, כמו גם חברה המתמחה בבנייתם של אבטיפוסים מן הסוג בו אנו מעוניינים. כך לדוגמא אם אנו אדריכלים המעוניינים לבנות דגם כלשהו, נלך לחברה המתמחה בבניית דגמים לאדריכלים.

מדוע צריך אבטיפוס

אילו עוד דברים ניתן לבצע ליצירת מוצר מוצלח?

כאשר אנו ניגשים לייצור של מוצר מסוים אל לנו להסתפק רק בנייה של דגם ואבטיפוס ראשוני אלא עלינו לחשוב על כל התהליך ולדאוג לדברים נוספים. כך לדוגמא אנו חייבים לחשוב על בנייה של קו ייצור אמין וטוב אשר בו נוכל לייצר את המוצרים שלנו לאחר שאב הטיפוס שלנו יאושר. לא רק בקו ייצור עלינו להסתפק אלא עלינו גם לשכור צוות עובדים מיומן שידע לתכנן את המוצר הראשוני ולא פחות חשוב מכך לייצר לאחר מכן את המוצר. שימו לב אין זה משנה בסוג התעשייה בו אנו עוסקים, דברים אלו נכונים לכל מגזר.

אבטיפוס – לא רק דגם ראשוני

כאשר אנו חושבים על אב טיפוס אנו חושבים על כך שמדובר רק בדגם ראשוני הנועד לתאר את המוצר הסופי. אך אין זה כך ובפועל אבטיפוסים משמשים לדברים נוספים. דוגמא מובהקת לכך היא מחשב האפל 1 של חברת אפל אשר נמכר לאחרונה בסכום שיא של 815 אלף דולר כפריט לאספנים, ללמדנו על כך שדגם ראשוני מחזיק בחובו יתרונות נוספים.  אבטיפוסים משמשים גם כמודלים באקדמיה,סטודנטים רבים במהלך התואר שלהם בנו דגמים ללא כוונה לבנות מוצר סופי בסופו של התהליך.

התגובות סגורות