על תהליך הייצור של דגמים לתעשייה

על תהליך הייצור של דגמים לתעשייהפיתוח וייצור של מוצרים חדשים זה תהליך ארוך. כאשר מייצרים מוצר חדש מייצרים בתחילה דגם ראשוני שלו. את הדגם הראשוני של המוצר מעבירים בדיקות שונות כמו בדיקות בטיחות, בדיקות עמידות ועוד. רק לאחר שהדגם הראשוני עבר את כל המבחנים בהצלחה ניתן להתחיל בייצור המוני של המוצר. כך למשל, כאשר המוצר אותו אנחנו רוצים לייצר הוא מוצר בטיחות לתינוקות עלינו לוודא שהוא אכן בטיחותי ולא מסכן. פעמים רבות לאחר שנייצר אב טיפוס ראשוני של מוצר נשלח אותו לבדיקה ולמבחנים במכון התקנים הישראלי. ייצור דגמים לתעשייה הוא תהליך שיכול לקחת מספר שנים עד שמקבלים את האישור הסופי מכל משרדי הממשלה לייצור שלהם.

שלב מקדים לייצור דגמים: הדמיה ממוחשבת של הדגם

השלב המקדים לייצור של דגמים לתעשייה הוא הדמיה ממוחשבת של הדגם. כיום, באמצעות טכנולוגיית תלת ממד, ניתן לדמות כיצד יראו דגמים שונים. הדמיה ממוחשבת של הדגמים היא בעלת יתרונות רבים. הדמיה זו יכולה לאפשר לנו לשפר את העיצוב של הדגם. אנחנו יכולים לבחור לעצב את הדגם באופן שיהיה חסכוני יותר בחומרים, באנרגיה או בכסף על ידי כך שלפני שנתחיל לייצר אותו נדמה אותו ואת אופן הפעילות שלו באופן ממוחשב.

על שלב ייצור האב טיפוס הראשון של הדגם בהדפסת תלת ממד

שלב הייצור הראשוני של כל דגם ושל כל מוצר הוא ייצור אב טיפוס. את הייצור של אב הטיפוס של המוצר שלנו ניתן לעשות בעזרת הדפסת תלת ממד. הדפסת תלת ממד היא תהליך בו יוצרים דגם ממוחשב של מוצר כלשהוא ואז מדפיסים אותו בטכנולוגיה מיוחדת. הדפסת תלת ממד של דגמים לתעשייה יכולה לאפשר ייצור איכותי של האב טיפוס של המוצר. חשוב לציין שההדפסה של המוצר בתלת ממד היא הדפסה שלו מפלסטיק ולא מחומרים אחרים. במידה ונרצה לייצר את המוצר באופן שיהיה שימושי יותר נצטרך לבחור חומרי גלם איכותיים מהם נייצר אותו.

על בחירת חומרי גלם לייצור של דגמים לתעשייה

כאשר מייצרים דגמים לתעשייה צריך לבחור מאיזה חומרי גלם נייצר אותם. הבחירה של חומרי הגלם מהם נייצר את המוצר שלנו היא בחירה חשובה מאוד. חומרי הגלם הנפוצים ביותר בתעשייה הם פלסטיק, סוגים שונים של עץ וסוגים שונים של מתכות. החומר ממנו מייצרים למשל מיטה לתינוק יהיה שונה מהחומר ממנו מייצרים כלי אוכל. חשוב להתאים בין התכונות של חומר הגלם ובין הייעוד של המוצר. כך למשל אם אנחנו רוצים לייצר מוצרים בעלי מרקם רך נבחר לייצר אותם מחומרי גלם רכים כמו צמר או בדים. אם נרצה לייצר מוצרים בעלי מרקם נוקשה יותר נוכל לבחור חומרי גלם בעלי מרקם קשה יותר כמו עץ או מתכת. חשוב שנשים לב בעת הבחירה של חומר הגלם האם החומר הוא מתכלה או לא.

על ייצור המוני של דגמים לתעשייה

לאחר שנסיים לייצר דגמים לתעשייה באופן ראשוני ונעבור את שלב הייצור של האב טיפוס נצטרך לבחור לייצר המוצר באופן המוני. ייצור המוני של מוצרים שונה מאוד מייצור של דגמים. כאשר מייצרים מוצר באופן המוני צריך להשקיע פחות זמן ופחות עבודה בייצור של כל דגם ודגם. אם בייצור של הדגם הראשוני ניתן להשקיע חודשים ואפילו שנים, בייצור של המוצר הסופי צריך להשקיע רק מספר שעות או ימים. ככל שמשך ייצור המוצר הסופי יהיה קצר יותר כך המוצר יהיה רווחי יותר למכירה ושיווק.

התגובות סגורות