תוכנות לבניית מודל לתעשייה

עם התפתחות הטכנולוגיה וההייטק, הופיעו גם תוכנות חדשות המאפשרות למהנדסים לחסוך המון זמן בעת בניית מודל לתעשייה בצורה דיגיטלית. אפשרות זו הינה בעלת הרבה יתרונות כגון, חסכון כספי עצום, חסכון זמן ועוד.

יתרונות שימוש בתוכנות בניית מודל:

הקפיצה המשמעותית החלה בעשור האחרון עקב התפתחות של מערכות CAD פופולריות המאפשרות יצירת מודלים 3D כאמצעי ויזואליזציה החזק והמדויק ביותר עבור המהנדסים.

אין זה סוד כי נכון להיום כמעט כל תהליך ייצור עובר את שלב יצירת המודל שבו פותרים את רוב הבעיות מראש שאותן פתרו פעם רק לאחר הייצור. כמו שציינו קודם, הדבר חוסך המון כסף וזמן.%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%93%d7%92%d7%9d

חסרונות שימוש בתוכנות בניית מודל:

החסרון היחיד, אם אפשר לקרוא לו כך, הוא מורכבות התוכנה והדרישות הגבוהות שהמהנדס אמור לעמוד בהן. עם זאת, עוד בזמן לימודי הנדסה באוניברסיטה, הסטודנטים לומדים להשתמש ולשלוט באופן מלא בתוכנות הדמיה 3D, כך שהינם מגיעים מוכנים למקום העבודה החדש.

עקב הביקוש הרב, הדרישה למקצוע רק הולכת וגוברת – זאת משום שהלקוחות מקבלים תמורת מחיר הוגן פרויקטים 3D מוכנים שנבנו על ידי אנשי מקצוע מיומנים אשר שולטים לא רק בבניית מודלים, אלא גם בכל שלבי הייצור הבאים של מודלים אלה.

ממי ניתן להזמין שירות יצירת מודל?

גם אם מדובר על חברה גדולה או אדם פרטי אשר קיים בראשו רעיון ושרטוט ליצירת מוצר חדש, אין צורך להעסיק מהנדס מכונות במיוחד בשביל זה. פתרון נוסף הוא להעביר את הפרויקט לחברה צד ג' אשר מתמחה בייצור מודלים אלה ולוקחת על עצמה את כל תהליך בניית מודל מא' עד ת'.

תוכנות מובילות לצורך יצירת מודלים:

  1. בין התוכנות הפופולריות ביותר עבור יצירת מודולים 3D היא – 3Ds Max, זוהי תוכנה מובילה בשוק אשר מכילה בתוכה את כל הכלים והתוספים המתקדמים ביותר ליצירה ועריכה של גרפיקת תלת מימד ואנימציה.
  2. תוכנה נוספת ששמה Solidworks, בין המובילות בשוק של היום ובדרך כלל משמשת גם לצורך לימודים באוניברסיטאות. התוכנה הינה גמישה ובעלת פונקציונלית גבוהה. יצירת מודלים בתוכנת Solidworks מאוד דומה למשחק "לגו" כוון שהמודל נבנה באמצעות אלמנטים הנקראים בלוקים שאותם ניתן לערוך, להסיר ולשנות את המאפיינים של כל בלוק.
  3. תוכנה אחרונה שמשתמשים בה לצורך יצירת שרטוטים והינה פופולרית מאוד היא Autocad. באמצעות תוכנה זו שפותחה על ידי החברה Autodesk ניתן לבצע שרטוטים דו ממדים שהינם חלק בלתי נפרד מתהליך בניית מודל.

3ds Max מתאימה יותר עבור עיצוב מוצרים שונים כגון: בקבוקים, פחיות, שקיות, כאשר באמצעות Autocad ניתן לשרטט סוגים שונים של בנייה כגון בתי מגורים, מוצרי בנייה ועוד.

בכל הנוגע לתוכנת Solidworks, ניתן ליצור בה כמעט הכל, בהתאם לרישיון הנרכש – לדוגמה, גרסת Solidworks Standard היא גרסה בעלת רישיון סטנדרטי עם כמות תוספים מינימלית ולא מספיקה עבור כל סוגי יצירת מודלים. לדברים מתקדמים יותר ניתן לרכוש רישיון Professional או Premium הכוללים בתוכם את כל התוספים המתקדמים ביותר עבור יצירת מודלים מכל סוג.

התגובות סגורות